Tvorba e-shopů a webů

Tvorba e-shopů a webů

Vytvoříme vám e-shop nebo webové stránky, na který se budou vaší zákazníci rádi vracet.

Výkonnostní marketing

Výkonnostní marketing

Oslovíme relevantní publikum napříč internetem a pomůžeme najít cestu vaším zákazníkům zpět na váš web.

SEO & Copywriting

SEO & Copywriting

Pomůžeme vám na web dostat relevantní obsah tak, ať ho milují vaší zákazníci, ale i vyhledávače.

E-mail marketing

E-mail marketing

Nastavíme kampaně, které budou vydělávat za vás a pomůžeme vám nejlevnější e-commerce nástroj zapojit.

Všechny služby

Jaká je cena PPC reklamy?

Maruš
Cena_PPC_Softema_blog

 

Jednou prvních otázek našich klientů obvykle bývá dotaz na cenu našich služeb. Kolik tedy stojí online marketing a jaká je cena PPC reklamy? Jedná se o naprosto logické a pochopitelné otázky. Jak už to tak bývá, není na ně bohužel žádná univerzální odpověď. V našem článku se podíváme na to, co vše ovlivňuje její cenotvorbu a také vám přineseme lehký náhled do online marketingu a poskytneme vám návod, jak se nad investicemi do ní zamýšlet. 

 

Cena PPC reklamy odráží její důležitost

Začínající podnikatelé a klienti, kteří ještě nemají zkušenosti s touto reklamou, se mnohdy zaleknou nákladů, které jsou na ni potřebné. PPC reklama bohužel pro ně není nejlevnější záležitostí. Proto mnohdy bývá pro menší firmy nedostupná, alespoň na počátku jejich podnikání. 

Když se nad tím ale zamyslíte z druhé strany – co si dnes koupíte za pár korun? Moc toho nebude. Proto ani kvalitní reklamní kampaň bohužel nepořídíte za pár stovek, které byste si jako začínající podnikatelé za reklamu přáli zaplatit. 

 

jaka_je_cena_ppc_Softema_blog

Jak zjistíte, kolik je vhodné investovat

Abyste se mohli správně rozhodnout, kolik máte do PPC reklamy investovat, je zapotřebí, abyste porozuměli tomu, jak tato reklama funguje. Měli byste se zorientovat v tom, co vše tvoří náklady na PPC kampaně a online marketing celkově. Bez těchto znalostí byste mohli lehce šlápnout vedle. Je to jako byste si šli kupovat auto a nezjistili si, jaké jsou jeho provozní náklady. 

Náklady na Online marketing aneb cena PPC

Náklady na reklamní kampaně dělíme na tři základní oblasti, kterými jsou:

  • výdaje spojené s technickým nastavením účtů a s následným měřením – tyto bývají obvykle jednorázové, na začátku dané reklamní kampaně,
  • vlastní rozpočet na reklamní kampaň – tento tvoří kredity, které si jednorázově nakoupíte a v průběhu kampaně vám je pak odčerpává vámi zvolený reklamní systém, který vaši reklamu zobrazuje, a to tím, že za ně nakupuje reklamní prostor pro zobrazení vašich kampaní,
  • náklady spojené se správou a optimalizací vašich reklamních kampaní – reklamní kampaně je nezbytné vyhodnocovat na základě naměřených údajů a pružně reagovat na změny na trhu a i na chování vašich zákazníků.

Pokud váháte, zda je poslední bod nezbytný (a zda byste na něm nemohli ušetři), pak vězte, že o kampaně je potřeba se starat. I sebelepší kampaň se časem vyčerpá a stane se zastaralou. Je to jako s každou reklamou, například v televizipo pár týdnech, maximálně měsících už nikoho nezajímá a daná společnost musí přijít s novým originálním nápadem, aby jejich značka neupadla v zapomnění. 

Spíš než jaká je cena PPC se ptejte kolik vám kampaň může vydělat

Mnohdy se u nových klientů setkáváme s tím, že na námi navrhnutou cenu odpoví, že je to pro ně příliš drahé. Ano, nejedná se o žádné malé částky. Správný úhel pohledu ale je ten, že by se klient měl zamyslet nad tím, kolik mu taková správně nastavená PPC kampaň může přinést. Pokud vám vynese pětinásobek, tak už to stojí za tu investici, co myslíte? A výnosy těchto kampaní mohou být, při optimálním nastavení, klidně i vyšší!

PPC_a_jeji_cena_Softema_blog

Jak na online marketingem správně uvažovat?

Cena PPC reklamy, kterou z ani zaplatíte, by pro vás neměla být „útratou„. Spíše byste ji měli považovat za investici. Stejně jako při klasickém investování, tak i při investování do online marketingu platí takzvaný trojúhelník riziko – výnos – likvidita”. Čím více investujete, tím více můžete vydělat, ovšem tím vyšší je i riziko případné ztráty. 

Minimalizujte své ztráty

Rizika při investicích do marketingu můžete však podstatně minimalizovat. Jak to udělat? Tím, že budete mít správně nastaveny KPI, které vás budou informovat o výkonnosti vašich investic. Jedná se o zkratku z anglického “Key Performance Indicators”, která se do češtiny volně překládá jako “Klíčové ukazatele výkonnosti”. Tyto používáme pro hodnocení toho, jak jsou vaše jednotlivé online kampaně úspěšné, či neúspěšné. 

Ukazatele výkonnosti

Ukazatelů výkonnosti vašich reklamních kampaní je celá řada a mezi ti nejznámější z nich patří ROAS, PNO nebo ROI. Tyto přinášejí odpovědi na to, kolik vám přinese jedna koruna investovaná do vašich reklamních kampaní. Jednotlivé zkratky znamenají:

  • ROAS – je zkratkou anglických slov “Return on Ad Spend” a vyjadřuje návratnost vašich prostředků, které do reklamní kampaně vkládáte,
  • PNO – je zkratkou českého slovního spojení “Podíl nákladů na Obratu” a udává, kolik procent z vašeho obratu (tedy z vydělaných peněz) tvořili vaše původní náklady, počítá se tak, že vydělíte své náklady vaším ziskem a to celé vynásobíte 100,
  • ROI – z anglických slov “Return on Investment”, pod tímto údajem naleznete informaci o tom, jaký je váš čistý zisk, tedy vaše návratnost investic. ROI se udává v procentech a vypočítáte jej tak, že vydělíte váš čistý zisk výší investice a výsledek pak vynásobíte 100. 

 

Jak_nacenit_PPC_softema_blog

Realizace online marketingu

Tvorba PPC kampaní není jen o vytváření inzerátů a reklamních bannerů. Tomuto všemu předchází plánování cílené strategie, pomocí níž jasně přesně definujeme cíle a hlavně cestu, jak se k těmto cílům dostaneme. Abychom mohli stanovit cestu k danému cíli, jako první je potřeba kompletně zanalyzovat daný produkt, který hodláme propagovat. 

V další fázi je potřeba stanovit potenciální cílovou skupinu (a to na základě informací od klienta), kterou se budeme snažit oslovit. Následně vybereme vhodné kanály, pomocí nichž budeme vámi zvolenou cílovku oslovovat. Poté je třeba nastavit zvolené reklamní a analytické účty pro sběr potřebných dat a konverzí. V momentě, kdy toto vše splníme, můžeme se konečně věnovat samotné tvorbě kampaní tedy inzerátů a grafiky pro danou kampaň. 

Tvorba kampaní je složitým procesem mimo jiné proto, že daný specialista se musí v poměrně krátkém časovém úseku dozvědět co nejvíce relevantních informací o dané službě nebo projektu, aby vám vytvořil kampaň, která vám přinese zisk. 

Dostaneme vás na přední pozice!

Pokud zvažujete využití PPC reklamy, neváhejte se na nás obrátit. Společně probereme vaše cíle a potřeby a navrhneme kompletní strategii pouze a jen pro vás. Vyzkoušejte naše služby a uvidíte, že vám pomůžeme nejen se zvýšením vašich konverzí.

 

NOVÉ ČLÁNKY ROVNOU DO VAŠÍ SCHRÁNKY

Přihlaste se k odběru novinek a jednou za čas vám pošleme TOP výběr článků.

Odesláním souhlasíte se zásadami ochrany soukromí a se zasíláním obchodních sdělení.

Také jsme napsali